Remont kuchni należy do najbardziej problematycznych, a przez to również czasochłonnych i kosztownych. Jeśli zależy nam na optymalizacji wszystkich związanych z tym prac, powinniśmy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Na czym ono polega? Przede wszystkim na sporządzeniu szczegółowego kosztorysu, harmonogramu zadań, listy niezbędnych narzędzi i materiałów itd. Taki plan pozwoli wykonać remont kuchni w możliwie krótkim czasie i przy minimalnym nakładzie kosztów.

Jak powinien wyglądać remont kuchni?

Kompleksowy remont kuchni składa się z kilku etapów. Pierwszy to prace rozbiórkowe, czyli demontaż starych elementów wyposażenia i przygotowanie pomieszczenia na zmiany, jakie zamierzamy wprowadzić. Po nim przychodzi czas na malowanie ścian, układanie płytek oraz naprawę lub wymianę sprzętów i mebli. Potem czekają nas już tylko prace wykończeniowe i aranżacja przestrzeni. Wszystko to może zająć kilka tygodni. Mniejszy remont, uwzględniający jedynie nieznaczną poprawę funkcjonalności lub estetyki wnętrza, jest o wiele prostszy w przeprowadzeniu i zajmuje dużo mniej czasu. Przykładowo renowacja mebli to raptem kilka dni pracy. Niezależnie od tego, na jaki remont się zdecydujemy, przed przystąpieniem do prac warto poczytać porady remontowe – to pozwoli nam uniknąć prozaicznych błędów.

Gdzie szukać porad remontowych?

Kiedyś przydatnych wskazówek, które mogłyby ustrzec amatorów remontów przed błędami trzeba było szukać w książkach, ewentualnie pomocą służyli znajomi, którzy tego typu doświadczenia mieli już za sobą. Dziś praktyczne porady remontowe dostępne są na wyciągnięcie ręki – można je znaleźć w internecie np. polubiszremont.pl. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie internetowe źródła są godne zaufania. Ze szczególną ostrożnością podchodźmy zwłaszcza do for dyskusyjnych – aktywni w takich miejscach internauci są anonimowi, nie możemy więc mieć pewności, że rozmawiamy z osobą wiarygodną. Dużo lepszym źródłem informacji są blogi i vlogi, ponieważ autorzy sygnują je własnym nazwiskiem. Najbardziej merytoryczne i rzetelne są te prowadzone przez fachowców z branży budowlanej i doświadczonych majsterkowiczów. Tam warto zajrzeć w pierwszej kolejności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here