Fototapeta do kuchni pomoże nam ozdobić to wyjątkowe pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu, odpoczywamy, pitrasimy i konsumujemy wspólne posiłki z rodziną. Aby urządzić ją w dopasowany dla nas sposób i zbudować serdeczny, domowy klimat sprzyjający naszemu dobremu samopoczuciu, możemy użyć między innymi różnych schematów fototapet. Zapoznaj się z najistotniejszymi wskazówkami dotyczącymi spożytkowania tego typu dekoracji ściennych w Twojej kuchni i zainspiruj się jedną z 5 proponowanych przez nas aranżacji wnętrza z użyciem fototapety.

Jest kilka ewentualności na zastosowanie fototapety na ścianach w kuchni. Możemy wybierać między różnorodnymi motywami przedstawianymi na fototapetach oraz umiejscawiać je w różnych miejscach. Celowo dla was wybraliśmy 5 najbardziej modnych i często używanych sposobów ich użycia.

Fototapeta do kuchni 3d – piękny pejzaż na Twojej kuchennej ścianie

Fototapeta do kuchni 3D wyróżnia się z wśród innych typów fototapet przede wszystkim wyjątkową i niepowtarzalną formą wydrukowanego obrazu, ale również odczuciem głębi i przestrzeni. Rezultat ten uzyskiwany jest poprzez zastosowanie w nich perspektywy barwnej i linearnej, przez co mamy przeczucie, że obiekty znajdujące się na fototapecie 3D są bliżej lub dalej. Fototapety trójwymiarowe to rozwiązanie dla odważnych klientów, zdecydowanych na bezkompromisową aranżację, ponieważ ilustrują z reguły wyraziste motywy z kategorii abstrakcji lub piękne widoki. Kto z nas nie chciałby posiadać kuchni z krajobrazem na ocean?

Modne fototapety odmienią ewidentnie wnętrze modernistycznych wnętrz, w których przeważa prostolinijność i minimalizm. Według nas najlepszym położeniem dla fototapety 3d jest ściana będąca tłem dla stołu kuchennego z krzesłami lub pusta ściana przy lodówce.

Te miejsca przyciągają atencję i zawsze stanowią jeden z najistotniejszych punktów w kuchni. Taką dekorację ścienną ewidentnie docenią wszyscy Twoi goście.

Tapeta między szafkami, czyli fototapety do kuchni zmywalne

Słynnym ostatnim razem sposobem na zagospodarowanie ścian pomiędzy szafkami kuchennymi jest właśnie wykorzystanie fototapety. Oczywiście ten sposób postuluje użycia wyjątkowej fototapety do kuchni zmywalnej, gdyż ściana nad blatem kuchennym należy do nawierzchni łatwo brudzących się i narażonych na zachlapania. Względy wizualne powinny oczywiście iść w parze z funkcjonalnością ale nie mamy się o co niepokoić, gdyż na rynku osiągalnych jest bardzo wiele nadzwyczajnie interesujących wzorów fototapet nadających się do kuchni. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest szybki sposób montażu tapety na ścianie i w porównaniu z montażem płytek bardzo Prosty do wykonania dla każdego.

Nie wymagamy już fachowca ale możemy samodzielnie przykleić tapetę na ścianę i bez problemu również ją odkleić. Co się z tym wiąże, możemy ulepszać aranżację naszych mebli kuchennych kiedy tylko zechcemy. Najpiękniej przedstawiają się motywy z soczystymi owocami, rozsypaną kawą lub z motywami kuchennymi.

Fototapeta do kuchni z napisami

Ściany kuchenne to znakomite miejsce na rozmieszczenie wielorakiego rodzaju sentencji i napisów. Fototapeta do kuchni z napisami dopasowuje się do każdego wnętrza za pomocą właściwiej kolorystyki, czy czcionki. Może posiadać również luźniejszą formę w postaci śmiesznych anegdot lub form. Napisy przywołują na myśl także wnętrza restauracji, czy cafe barów, których wnętrza kojarzą się nam z przyjemną chwilą relaksu.

Kuchnia w stylu loft i imitacja cegły

Wymieniając najpopularniejsze motywy fototapety do kuchni nie możemy zapomnieć o fototapecie naśladującej gołą, czerwoną cegłę lub beton. Jest to niesamowicie praktyczne rozwiązanie dla osób, których straszy wizja czyszczenia ścian do surowej cegły, co jest bardzo żmudne. A po co się zamęczać jak można nakleić fototapetę i osiągnąć taki sam efekt, dopasowany do wnętrza w stylu loft.

Różnorodne warianty kolorystyczne i rodzaje prezentowanej cegły bez problemu dostroją się do aranżacji, jaką pożądamy uformować. Współczesna technika druku jest tak doskonała, że czasami musimy zbliżyć się do ściany i jej dotknąć, aby przekonać się, że to nie cegła, a tapeta z jej efektem. Cegła na ścianę to inicjatywa, która będzie pasować zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i do biur, lokali usługowych oraz pubów.

Wspólna fototapeta w dwóch pomieszczeniach

W modnych, nowoczesnych mieszkaniach, coraz częściej spotykamy się z łączeniem pomieszczeń. Najbardziej popularne jest połączenie kuchni z jadalnią i kuchni z salonem. Taka aranżacja wymaga w większości wypadków wspólnych fragmentów które zintegrują stylistycznie pomieszczenia. Idealnie nadaje się do tego właśnie fototapeta do kuchni, do jadalni lub salonu. Drobny akcent użyty zarówno w jednym jak i drugim wnętrzu wprowadzi przyciągający motyw dekoracyjny. Jeśli nie możemy wykorzystać fototapety w obu pomieszczeniach, możemy dołączyć spójne kolorystycznie lub tematycznie obrazy na ścianę, który świetnie ją zastąpi.

Wśród osiągalnych na rynku motywów dekoracyjnych znajdziemy różne warianty. Możemy wybierać pomiędzy popularnymi fototapetami i dekoracjami z motywem botanicznym, street art lub loftowym. Jeśli pragniemy ożywić nasze wnętrze, warto postawić na cegłę na ścianę w postaci fototapety w kolorach tęczy. Fascynującym rozwiązaniem dekoracyjnym będzie fototapeta łączona z panelami lamelowymi, umieszczanymi w jej pobliżu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here