Technologia użytkowa pędzi cały czas do przodu. Producenci robią wszystko, aby nas w pełni zadowolić i spełniać nasze najskrytsze potrzeby. Nie inaczej jest w przypadku domowych systemów grzewczych. O ile same piece z biegiem lat stają się bardziej wydajne, ekonomiczne i ekologiczne, o tyle sterowniki ogrzewania wykonują całą smart-robotę w naszym domu. Które sterowniki są najciekawsze? Na które warto zwrócić uwagę? No i przede wszystkim – którego producenta wybrać?

Bezprzewodowe sterowniki pokojowe

Na szczęście minęły już czasy w których, aby wyregulować pracę pieca, trzeba było schodzić do piwnicy lub kotłowni i walczyć z ogniem. Bezprzewodowe sterowniki pokojowe to dziś fundament zarządzania nowoczesnym systemem grzewczym. W zależności od naszego zapotrzebowania możemy wybrać sterowniki o różnym stopniu technologicznego zaangażowania. Ważne, aby decydując się na zakup sterowników grzewczych, wybierać tylko sprawdzonych producentów.

Jeśli chodzi o urządzenia tego typu, doskonały wyborem będą sterowniki Viessmann czy sterowniki Tech. Wybierając jednego z tych producentów, możemy od razu dobrać kilka czujek wewnętrznych i zewnętrznych, aby jeszcze bardziej zmaksymalizować komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Czujnik ciepłej wody użytkowej

Czujnik ciepłej wody użytkowej pozwala regulować temperaturę i programować wytwarzanie ciepłej wody w podgrzewaczu pojemnościowym – w tym przypadku świetnie sprawdzą się sterowniki De Dietrich. Urządzenia tego typu okazują się szczególnie przydatne latem, gdy częściej podróżujemy. Dzięki temu sterownikowi piec nie grzeje niepotrzebnie wody, jeśli ją czuje. Ten prosty czujnik pomoże nam zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, a tym samym przyczynia się do promocji działań ekologicznych.

W ofercie sterowników De Dietrich znajdziemy także wyżej wspomniane bezprzewodowe sterowniki pokojowe. Najlepszy rozwiązanie jest przejrzenie oferty wyżej wspomnianych producentów i dobrania produktów do swoich potrzeb.

Czujniki CO

To chyba jeden z najważniejszych sterowników dostępnych na rynku. Czujnik CO służy do awaryjnego wyłączania kotła grzewczego w przypadku ulatniania się tlenku węgla. Jeśli zależy nam na zdrowiu i życiu naszym i naszych bliskich – powinna być to pozycja obowiązkowa na liście planowanych sterowników do systemu grzewczego.

Na rynku mamy dostępne zarówno czujniki w formie “alarmu”, jak i te połączone z piecem. To, jaki  wybierzemy zależy od naszych preferencji i budżetu jakim dysponujemy. W związku z tym, że to jednak sfera bezpieczeństwa, lepiej unikać tanich, importowych zamienników. Europejskie sterowników De Dietrich czy Tech doskonale spełnią swoją funkcje.

Sterowniki do solarów

Rynek OZE rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie. Wszystko za sprawą rządowych dofinansowań na ten cel, a także stale spadającym cenom paneli fotowoltaicznych. W związku z przystępnymi warunkami, Polacy coraz częściej decydują się na montaż paneli solarnych w ogrodach lub na dachach swoich domów. Termoregulatory obsługują instalacje kolektorów słonecznych i sterują pracą pompy głównej. Ta niewielka inwestycja pozwoli nam zyskać jeszcze większą kontrolę nad produkowaną przez nas energią – w tym przypadku również polecamy sterowniki Tech.

Jak widzimy, na rynku jest wiele sterowników, które mogą nam nie tylko ulżyć w codziennych, przydomowych obowiązkach, ale także zapewnić nam bezpieczeństwo. Dobrze rozejrzeć się za różnymi typami produktów, aby skompletować zestaw dla siebie – takich, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom. Na szczęście rynek sterowników i czujników w Polsce jest bardzo rozbudowany, dlatego też jesteśmy w stanie znaleźć coś na każdą kieszeń i pod każdy gust. Warto pamiętać, że często sterowniki wprowadzają w działaniu naszego systemu grzewczego wiele ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań, dlatego też możemy w dłuższej perspektywie liczyć na zwrot tej inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj