Aranżacje z kamienia, który stanowi wykończenie domu, są eleganckie i klasyczne. Jeśli zadbamy o ich jakość, rozwiązanie to przetrwa przez wiele lat w nienagannym stanie. Poznaj inspiracje, które pozwalają na osiągnięcie ponadczasowego stylu.

Kamień ozdobny na ścianę do salonu – główne zalety

Płytki kamienne pozwalają na tworzenie niepowtarzalnych wzorów. Jednocześnie jest to naturalny i trwały surowiec, który doda elegancji naszemu wnętrzu. Na przykład płytki łupkowe zawierają bardzo różnorodną fakturę. Możemy ją w aranżować do wnętrz w różnej stylistyce. Pomagają też kolory – każdy znajdzie barwę dla siebie. Dobrej jakości płytki kamienne mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Liczy się jak zwykle odporność na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Kamień elewacyjny z powodzeniem przyda się w łazienkach.

Kamień ozdobny w stylu kolonialnym – inspiracja dla domu

Aranżacja zawierająca kamień ozdobny może zostać wykonana w oparciu o styl kolonialny. Takie kompozycje są surowe, ale jednocześnie wypełnione unikatowymi ozdobami. Kamień świetnie wpisuje się w nieco ponurą, surową paletę barw, która mocno kontrastuje z tkaninami, motywami zwierzęcymi i rękodziełem.

Surowy styl nowoczesny – kamień jest niezbędny

Styl nowoczesny jest bardzo surowy, prosty, symetryczny. Odpowiednie płytki kamienne, które nie są zanadto wyróżniające się, mogą bardzo dobrze wkomponować się w takie wnętrze. Minimalizmowi i gładkości stylu nowoczesnego kamień sprzyja o tyle, że potrafi poszerzyć wizualnie pomieszczenie. Nadaje to jeszcze lepszego efektu i otwiera nowe możliwości aranżacyjne.

Kamień ozdobny w każdej łazience

Płytki z kamienia pozwalają na tworzenie bardzo ciekawych kompozycji w łazienkach. Łazienka to prawdziwe pole do popisu dla kamienia. Możemy nawet stworzyć klimat prawdziwej kamiennej sauny. Wystarczy znaleźć na tyle wytrzymały produkt, który będzie odporny na wilgoć.

Kamień ozdobny nie tylko wewnątrz – trwała elewacja

Jeśli interesuje nas kwestia wykorzystania kamienia w zewnętrznym wykończeniu domu, powinniśmy zainteresować się poradnikiem na ten temat – Jakie wykończenie wybrać do domu o konstrukcji szkieletowej. Takie rozwiązanie coraz częściej jest wykorzystywane w różnych rodzajach domów, nie tylko tych opartych na konstrukcji szkieletowej. Kamień elewacyjny otwiera przed nami wiele nowych możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here