inteligentna żarówka

Nowoczesne, inteligentne oświetlenia to stosunkowo nowy trend, którym warto się zainteresować. Na czym polega praca inteligentnej żarówki, dlaczego warto zainwestować w takie urządzenie, oraz jak wybrać inteligentną żarówkę? Podpowiadamy.

Co to jest inteligentna żarówka?

Inteligentna żarówka to sprzęt oświetleniowy, w którym zamiast żarników zastosowano diody LED. Zależnie od rodzaju danego modelu posiadają wiele różnorodnych funkcji oraz dają bardzo ciekawe możliwości eksperymentowania z oświetleniem w naszym domu. Większość takich urządzeń może być sterowana za pomocą specjalnej aplikacji na androida. Taka żarówka nie potrzebuje ponadto specjalnej lampy, bez problemu możemy wkręcić ją do zwykłego urządzenia. Jest to sprzęt, który pozwoli nam zadbać o odpowiednie oświetlenie w naszym domu oraz pozwoli zaoszczędzić nieco energii.

Zobacz również:  Mały salon - inspiracje i pomysły

Jakie funkcje posiada inteligentna żarówka?

Przede wszystkim każdy model inteligentnej żarówki posiada opcję zdalnego sterowania z poziomu aplikacji na smartfona. W aplikacji tej możemy z powodzeniem zmienić odcień i jasność światła żarówki, dostosowując ją do naszych potrzeb i aktualnej pory dnia. Możemy także zdecydować o zmianie barwy światła, jak i jego temperaturze. Większość tego rodzaju żarówek daje nam możliwość ustalenia harmonogramu dnia, w którym zaznaczamy, kiedy i o jakiej porze żarówka ma się włączyć i jaki rodzaj oświetlenia zastosować. Żarówka pozwala nam także monitorować zużycie energii a w lepszym modelach pracować w połączeniu z telewizorem, odpowiednio dostosowując rodzaj i natężenie oświetlenia do aktualnie oglądanego filmu, tak aby nastrój i klimat były jak najlepsze.

Jak wybrać inteligentną żarówkę?

Podczas wyboru inteligentnej żarówki warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry techniczne. Oto najważniejsze z nich:

  • Łączność żarówki – w momencie wyboru żarówki możemy zdecydować, czy urządzenie będzie działało z wykorzystaniem modułu bluetooth czy WIFI. Jeżeli zależy nam na tym, aby żarówka działała na większym zasięgu i najwyższej jakości warto wybrać model z WIFI.
  • Aplikacja – funkcje, które zostają nam udostępnione w aplikacji sterującej inteligentną żarówką, zależne są od danego modelu oraz jego producenta. Przed wyborem warto przejrzeć możliwości i wybrać model, który najbardziej będzie nam odpowiadał.
  • Moc – jest to bez wątpienia parametr istotny przy tym rodzaju sprzętu. Na rynku mamy dostępne zarówno żarówki o wysokiej, jak i słabej mocy. To, jaki model wybierzemy, powinno być zależne od naszych osobistych preferencji.
  • Żywotność – jeśli wybieramy żarówkę, to warto zdecydowanie postawić na taką opcję, która podziała nam jak najdłużej. W przypadku najlepszych urządzeń tego typu ich żywotność sięga nawet 20 000 godzin.
Zobacz również:  Gdzie sprawdzą się wysokie wazony?

Źródło: https://www.dommag.pl/technologia/inteligentna-zarowka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here