Podczas urządzania wnętrza pragniemy stworzyć miłe, komfortowe i przyjazne otoczenie.
Wśród całego wystroju podłoga odgrywa znaczącą rolę, głównie od rodzaju posadzki zależy całokształt aranżacji. Tylko, która będzie efektywnie reprezentować nasze mieszkanie i zaspokajać potrzeby użytkowe przez długi okres czasu?
Decydując się za zagospodarowanie podłoża musimy liczyć się z faktem, że nie będziemy go zmieniać przez długie lata. Podczas wyboru liczy się niezniszczalność i niezawodność surowca, z którego podłoga jest wykonana.
Kupując materiał kierujemy się wielkością pomieszczeń. Do małych pokoi wybieramy jasną, mozaikowatą, lub z małych klepek. W przypadku dużych powierzchni ciemne kolory i masywne elementy, wchodzące w skład całości stanowią strzał w dziesiątkę.

Do salonu i sypialni idealnie nadaje się ponadczasowa, drewniana podłoga, wykonana z naturalnego budulca, najlepiej sosny lub dębu. Koszt dostosowany jest do jakości i materiału, z którego jest wykonana. Oczywiście warto naruszyć domowy budżet na kupno wysokiej klasy desek, ponieważ towarzyszyć nam będzie przez długie lata. Drewniana podłoga stanowi znakomitą izolację termiczną, jest naturalnym regulatorem wilgotności w każdym pomieszczeniu. Oprócz dobrej akustyki jest hipoalergiczna, nie zagraża zdrowiu i nie wydziela toksycznych substancji. Drewno pasuje do każdego stylu wnętrza, odporne na wgniecenia, zarysowania, chroni przed zanieczyszczeniami, jego higroskopijne właściwości regulują mikroklimat. Na betonowej posadzce, lub specjalnej płycie wystarczy położyć deski, klepki, lub zmysłową mozaikę, by w pełni odzwierciedlała klimat panujący w mieszkaniu.

Zobacz również:  Jak dobrać odpowiednie śruby i wkręty do montażu ozdób oraz obrazków?

Dodatkową zaletą drewnianej podłogi jest możliwość pomalowania lakierem bezbarwnym w celu nadania świeżego wyglądu po latach eksploatacji.

Nie musimy martwić się współczesnymi trendami w aranżacji wnętrz, gdyż drewno od zawsze było w modzie, a jego atuty są nadal doceniane i wykorzystywane.

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na wysoki koszt zakupu i montażu, alternatywą w niekomfortowej sytuacji okazać się mogą materiały imitujące drewno. Co prawda panele efektywnie prezentują się na każdej powierzchni, jednak są produktem mało odpornym na czynniki zewnętrzne. Decydując się na panele do wyboru mamy różne modele, kolory i ciekawe wzornictwo. Cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż koszt zakupu i montażu jest niewielki. Warto, jednak poświęcić kilka złotych więcej na materiał dobrej klasy, panele mają tendencję do rozchodzenia się, co w rezultacie odbija się na całym wystroju wnętrza.

Zobacz również:  Tapeta, fototapeta czy farba?

Wybór dekoracji podłogowej nie jest łatwą decyzją, dlatego należy starannie zastanowić się nad korzyściami i wadami płynącymi z naturalnej drewnianej podłogi i paneli. Czasem droższa opcja może być znaczniej opłacalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj