odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacze bezprzewodowe, znane także jako pionowe, cieszą się dużym zainteresowaniem. Zastępują standardowe modele w sprzątaniu domu, czy mieszkania. Pracują zarówno na sucho, jak i na mokro. Ponadto są alternatywą dla odkurzaczy ręcznych, pomagają usunąć zanieczyszczenia z miejsc trudno dostępnych. Ich cena spadła, dzięki czemu klienci co raz chętniej po nie sięgają. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? 

Odkurzacz bezprzewodowy – czym różni się od standardowego?

Główne cechy wyróżniające:

 • Brak rury elastycznej, wszystkie elementy są ze sobą połączone w jedno.
 • Dostępne są modele do zbierania wody i czyszczenia na mokro, umożliwiające wypranie np. dywanu.
 • Odkurzacze pionowe są przeważnie bezworkowe.
 • Posiadają wąska szczotkę, która jest połączona z obudową.
 • Wyposażone w akumulator, co prawda nie wszystkie, ale część z nich. Dzięki czemu można z nich korzystać bez kabla, który ogranicza sprzątanie.
 • Zajmują niewiele miejsca, choć nie zawsze. Zależne jest to od modelu.

Jak wybrać odpowiedni model?

Odkurzacz pionowy powinien być dobrany indywidualnie, do wymagań/ potrzeb użytkownika. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na:

 1. Czas działania – w sprzedaży dostępne są modele akumulatorowe, które pracują od kilkunastu minut do godziny i dłużej. Warto też sprawdzić, ile trwa jego naładowanie.
 2. Rodzaje końcówek, które są dostępne w zestawie. Tak, by dobrać je adekwatnie do powierzchni, które będą sprzątane.
 3. Moc. Zgodnie z zasadą – im większa, tym lepiej. Nie można jednak przesadzić. Również trzeba kierować się tym, jakie powierzchnię będą odkurzane. Większa moc to oczywiście droższe urządzenie.
 4. Wielkość pojemnika – im większa, tym dłuższa będzie praca pomiędzy jego opróżnieniami.
 5. Poziom hałasu – nie wyższy niż 70 dB.
 6. System filtracji – dostępne są  modele dobrze odfiltrowujące nawet drobne pyły. Świetnie się sprawdzą wśród alergików.
 7. Zasięg. Dotyczy to modeli z kablem, który ogranicza odkurzanie. Trzeba, zwracać uwagę na długość przewodu.
 8. Zasilanie, jak wyżej wspomniano dostępne są akumulatorowe, cięższe, ale sprzątające w każdym miejscu oraz sieciowe, z większą mocą, ale ograniczone długością kabla.

W tym miejscu warto dodać, że w modelach bezprzewodowych największą rolę odgrywa akumulator. Wpływa on na wydajność, jakość i żywotność sprzętu. Każdy producent wskazuję czas pracy urządzenia po jednym naładowaniu. Waha się od kilkunastu minut do nieco ponad godziny. Zależy to od trybu w jakim będzie pracować odkurzacz. Wiadomo, że im szybszy tryb, tym czas pracy będzie krótszy. Co do ładowania akumulatora – należy zwrócić uwagę, ile trwa ten proces. Może to być nawet kilka godzin, dlatego w takim wypadku najlepiej zdecydować się na odkurzacz z kablem.

Zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Do największych plusów należą:

 • Cichsza praca niż w zwykłych odkurzaczach,
 • Sprawne sterowanie rączką. Urządzenie nie przeszkadza pod nogami,
 • Odkurzacz ręczny, który dociera do miejsc trudno dostępnych,
 • Możliwość pracy na mokro,
 • Zintegrowana budowa, co wpływa na wygodę ich użytkowania.

Odkurzacze bezprzewodowe – podsumowanie

Odkurzacze pionowe zastępują co raz częściej standardowe modele. Świetnie sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca na schowanie sprzętów. Dostępne są modele z workiem lub bez, zbierające wodę, czyli do pracy na mokro, jak i takie, które posiadają różne systemy filtracji. Różnią się oczywiście pod względem ceny. Można je kupić już od około 200 złotych. Lecz przy tej cenie należy się liczyć z niedużą mocą, jak i niewielką wydajnością urządzenia.  Jeżeli chodzi o dobry sprzęt to wartość waha się od 300 do 2000 złotych. Droższy odkurzacz będzie usuwał większą ilość zanieczyszczeń i pracował dużo dłużej. Wybór zależy jednak od wymagań klienta/użytkownika.

Podsumowując, przed zakupem odkurzacza bezprzewodowego warto obejrzeć wiele modeli. W szczególności zwrócić uwagę na parametry, o której wyżej pisano. Zapoznać się z opiniami o danym odkurzaczu. A także przeanalizować, ile pieniędzy jest się w stanie na taki sprzęt przeznaczyć. Trzeba jednak zapamiętać, że dobre urządzenie jest warte każdej ceny.

Więcej na: https://domnanowo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj