Nowatorskie technologie aranżacyjne kuszą nowymi stylami i charakterystycznymi elementami wystroju wnętrz. Z roku, na rok odmienne trendy decydują o całkowitej modernizacji mieszkań, szczególnie fascynują i zachęcają młodych ludzi do radykalnych zmian. Styl vintage stał się ostatnio bardzo popularny i na czasie.
Aranżacja polega głównie na łączeniu dwóch alternatyw na siebie oddziałujących.
Nowoczesne wyposażenie z elementami retro radykalnie zmienia otoczenie.

Stylowe meble zakupione w antykwariacie, lub przerobione metodą decoupage, pozłacane ramy obrazów i luster, kryształowe żyrandole, zdobione świeczniki i porcelanowe wazony, oraz naczynia perfekcyjnie oddają dawny klimat. Stylizowane drewniane i tapicerowane meble, oraz złocone dodatki podkreślają styl retro. Barokowe ozdoby gwarantują pałacową, luksusową i przytulną atmosferę.

Vintage stawia jednak na nowoczesne elementy wystroju, takie jak sprzęty elektroniczne, krzesła fantazyjnie wyprofilowane, półki i szafy wnękowe, dizajnerskie dywany i współczesne ozdoby.

Zobacz również:  Drewniana podłoga zawsze w modzie

Najtrudniejsza do zaprojektowania jest łazienka, w której postawić powinno się na biel, jasne kolory ścian, podłogi, wanna, umywalka, sedes w tej samej barwie. Kontrastującym kolorem będą złote uchwyty, krany, obramowanie luster i szafki wiszącej.

Łączenie styli wymaga kreatywnych pomysłów, najefektywniej prezentują się stare meble w połączeniu z nowoczesnymi elementami dekoracyjnymi. Abstrakcyjne obrazy, modernistyczna tapeta z ciekawym wzornictwem, dizajnerskie poduszki i zasłony, ewentualnie lampy o niespotykanych kształtach. Możliwości jest wiele, wszystko uzależnione od dobrego pomysłu. Znakomity efekt uzyskać można z połączenia wiekowych mebli z modnymi w obecnych czasach, lub nowatorskie wyposażenie z antycznymi ozdobami.

Niewiarygodny widok uzyskać można, dzięki ekskluzywnym meblom i rzucającym się w oko gramofonem, czy fortepianem, w tle portret madonny, lub postaci znanych z lat 50 i 70.

Zobacz również:  Mieszkanie urządzone w stylu rustykalnym

Retro kontrastujące ze współczesnym minimalizmem, łączy klasykę z awangardą.
Nie każdy może sobie pozwolić na kosztowna modernizację, dlatego warto wykorzystać wspomniana wcześniej metodę decoupage, która pozwoli na własnoręczne wykonanie zmian.

Odrobina zdolności plastycznych i chęć do działania pozwoli na zrobienie imitacji barokowych mebli i dekoracji tanim kosztem. Oprócz zadowalającego efektu, uzyskać można prawdziwie barokowe wnętrze. Jeden patent znajdzie zastosowanie w wielu przeobrażeniach.

Zjawiskowy styl vintage użyty do aranżacji mieszkania, stworzy prawdziwie klimatyczne wnętrze zachęcające do spędzania w nim całego wolnego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here