Posiadając małe mieszkanie, niedające dużych możliwości aranżacyjnych, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wykorzystanie każdego cennego fragmentu przestrzeni. Innowacyjne pomysły mogą okazać się bardzo pomocne, optyczne powiększenie pomieszczeń i wrażenie iluzjonistyczne wprowadzą ład i przestronność.
Przede wszystkim trzymamy się głównej zasady, związanej z minimalizmem, duża liczba luster, oświetlenia i jasne, pastelowe kolory znacznie powiększą każde, nawet bardzo małe mieszkanie.

W większości małe kawalerki mają trzy osobne pomieszczenia, z których przy odrobinie kreatywnych pomysłów stworzyć możemy przyjazne, funkcjonalne i komfortowe otoczenie.

Zaczynając od skromnej łazienki, którą warto ozdobić turkusowymi płytkami ściennymi i białą posadzką. Rozjaśniającą ekspozycją będą dekoracje w barwie ciemnej czekolady, zasłona prysznicowa o śnieżnej tonacji, oraz duża liczba halogenów i lampek bocznych.

Sprzęty sanitarne o małych gabarytach, podwieszany sedes, prysznic, oraz nablatowa umywalka, za którą wbudowana jest olbrzymia tafla lustrzana. Półki narożne i wisząca szafka z lustrem, oraz zabudowa umywalki w szarych kolorach i lśniących powierzchniach.

Ciemno fioletowe ręczniki i przyborniki wprowadzą do wnętrza trochę kontrastu. Jasne kolory, lustra i nasycone światło momentalnie powiększą łazienkę.

Mała kuchnia nie musi być wcale brzydka i zagracona. Dobrym pomysłem jest wyburzenie jednej ze ścian i stworzenie otwartej przestrzeni, jednak równie dobrze sprawdzają się masywne drzwi, pozostawione szeroko rozchylone.

Ściany pomalowane żółtą cytrynową farbą, lub wyłożone tapetą o delikatnym wzorku w tym samym kolorze rozweseli całe pomieszczenie. Na podłodze kładziemy imitującą drewno wykładzinę w orzechowej barwie. Okno pozostawmy niezasłonięte, dzięki czemu naturalny przepływ światła rozbudzi wystrój. Kupując meble zdecydujmy się na dość niskie szafki stojące, zabudowujące sprzęty kuchenne, wiszące powinny być małe i zgrabnie zaprojektowane, koniecznie popielate. Efekt powiększający uzyskać można, dzięki oszklonym drzwiczkom i stalowym wykończeniom. Wyspa kuchenna wykonana z ceglanego stropu udekorowana szarymi kwiatami posłuży zarówno za blat roboczy i miejsce do spożywania posiłków. W kuchni lampa wisząca jest nieodłącznym elementem wyposażenia, dodatkowo podświetlane szafki efektywnie rozproszą światło po całej przestrzeni.

Ostatnim wolnym pomieszczeniem pozostaje niewielki pokój, przy jego aranżacji powinniśmy się dobrze zastanowić nad doborem kolorów, mebli i rozmieszczenia całego wyposażenia. Fajnym pomysłem okazać się może wybudowanie dodatkowej ścianki, dzielącej pomieszczenie na dwie strefy. Znakomicie prezentuje się konstrukcja obudowana klinkierem ozdobnym, ale rolety bambusowe, żaluzje, czy regały ażurowe też spełniają swoją funkcję. Piaskowy kolor ścian, z pozostawieniem jednej na motyw dekoracyjny, będący w tym przypadku fototapetą, otwierającą przestrzeń. Wspaniały efekt da podświetlenie ciekawego krajobrazu.

Beżowe panele i tęczowy dywan znacznie ocieplą mały pokój. Wybierając meble zdecydujmy się na niskie, ale pakowne szafki, komodę, oraz regał w jasnobrązowym kolorze. Skórzana sofa, ewentualnie narożnik, mały okrągły stolik, telewizor podwieszany i dyskretnie skryte biurko, za skonstruowaną ścianką działową. Efekty dekoracyjne i ozdoby to kwestia gustu i osobowości każdego człowieka, dlatego bibeloty powinniśmy dobrać indywidualnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj