Klinkier jest wspaniałym materiałem budowlanym, który ma niezwykle wiele zastosowań. Wykorzystuje się go do elewacji domów, wszelkiego rodzaju ozdób ogrodowych, w małej architekturze, ale nie tylko. Ze względu na rewelacyjne walory estetyczne i wytrzymałość może być i bardzo często jest wykorzystywany w aranżowaniu wnętrz mieszkań. Za jego pomocą można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki na ścianach, podłogach, parapetach, czy schodach. Możliwości jest wiele i tylko od nas zależy, czy klinkier zastosujemy w przedpokoju, łazience, w salonie, czy kuchni. Klinkier nadaje się do każdego pomieszczenia. Mieszkanie ładnie będzie się prezentować, jeśli klinkierowy motyw w subtelny sposób  pojawi się w każdym możliwym wnętrzu. Żeby jednak osiągnąć odpowiedni efekt nie można z tym materiałem przesadzić, bo w konsekwencji będziemy mieli mieszkanie przypominające same mury.

Zobacz również:  Nowoczesne mieszkania na miarę XXI wieku

Cegła klinkierowa ma wiele barw i wzorów i idealnie nadaje się do zaaranżowania salonu. Jedna ściana wyłożona w klinkierze w zupełności wystarczy. Nie przytłumi to pomieszczenia, wręcz przeciwnie nada mu niepowtarzalny charakter i klimat. Jeśli ktoś ma w salonie kominek, to bardzo dobrym pomysłem będzie wykończyć go, lub obudować jego poszczególne części klinkierem. Pokusić można się także o klinkierowe parapety w salonie a także dodatki pod kwietniki, czy nieliczne, dekoracyjne półki na ozdoby, także w klinkierze. Z ozdobami nie należy jednak przesadzić, bo cegła klinkierowa jest ozdobą samą w sobie.

Jeśli salon otwarty jest na przedpokój, czy kuchnię, to warto w tych pomieszczeniach zastosować dodatki klinkierowe. Całość będzie się prezentować rewelacyjnie i przy tym będzie ze sobą współgrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here